„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - XVI Dzień Papieski

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-XVI-Dzie-Papieski-2016.png

Tegoroczny Dzień Papieski to swoista kontynuacja i dopełnienie Światowych Dni Młodzieży – wskazują w przesłaniu na ten dzień księża biskupi.

Jak podkreślają, warto tego dnia stać się autentycznym świadkiem miłosierdzia na wzór wielkich, polskich Świętych – św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz św. Jana Pawła II.

Nasze miłosierdzie, szczególnie podczas Dnia Papieskiego, powinno przejawiać się w pomocy świadczonej z głębokiej potrzeby serca – mówi o przesłaniu biskupów ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– Tegoroczny Dzień Papieski jest jeszcze jedną okazją, aby przyjrzeć się sobie w świetle tajemnicy Boga bogatego w miłosierdzie. Biskupi używają bardzo interesującego stwierdzenia: fantazja miłosierdzia. Zachęcają oni do tego, abyśmy używali naszej fantazji w dziełach miłosierdzia, żeby nie były to rzeczy szablonowe, ale byśmy zrobili coś nowego. Żebyśmy skupili nasze talenty i zdolności po to, aby wymyślić coś ciekawego dla młodzieży. To pokazuje jak bardzo księżą biskupom zależy na młodzieży – wskazuje ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 Jak co roku, obchodom Dnia Papieskiego, towarzyszyła zbiórka pieniędzy na żywy pomnik JP2 - na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miejscowości oraz ubogich rodzin.

z: http://www.radiomaryja.pl

FOTO-relacja z kolejnej waplewskiej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły w galerii: http://parafiawaplewo.pl/galeria

Liturgia na dziś

Msze Św.

Niedziela

8:00

10.00

16.00

Dni powszednie

18.00: w okresie letnim

17.00: w okresie zimowym

Niech święta krew męczennika
Wiarę umacnia w narodzie,
Niech pokój pełen nadziei
Sercom w rozterce przywraca.
Niech Bogu w Trójcy Najświętszej
Będzie pokorna podzięka
Za Stanisława biskupa,
Wzór niezłomnego pasterza. Amen.

(z hymnów brewiarzowych)